Poziv za školu mušičarenja

Udruženje “Bistro!”, Bosna i Hercegovina organizuje školu mušičarenja za ribolovce koji bi željeli naučiti i ovu tehniku.

Zahvaljujući članovima Udruženja: Nedimu Drljeviću, Rusmiru Fajkoviću i Suadu Drkiću, obezbjeđeno je 9 kompleta za mušičarenje (štapovi, role, šnjure) kojim bi se vršila obuka tehnike (zabačaja), te 6 kompleta alata za vezanje mušica, gdje bi u sklopu škole održali i kurs vezanja.

Prvi sastanak će biti organizovan tokom iduće sedmice u prostorijama SOS – Dječija sela BiH, gdje bi se dogovorili o terminima predavanja.

Zahvaljujući ljubaznosti Mensura Jahjefendića – Meme, prvog EFFA instruktora u Bosni i Hercegovini,u subotu 23. 04. će biti održan prva pokazna vježba zabacivanja i prezentacije vještačke mušice.
Škola je besplatna, a prijaviti se možete na bistrobih@gmail.com ili info@bistrobih.ba ili na telefone 061/188-093 i 061/201-620