Druženje ribara Kantona Sarajevo na jezeru Starača

DSC_0023Piše: Ismet Bajrović
U organizaciji Udruženja za sport i rekreaciju invalida Općine Stari Grad, na jezeru Starača kod Ilijaša održan je tradicionalni turnir u ribolovu Kantona Sarajevo pod nazivom „Turnir Starača“.

Nastupilo je više od 40 učesnika iz Hadžića, Vogošće, Novog Grada i Starog Grada.

Turnir je održani u subotu u odličnoj organizaciji, a svi učesnici takmičenja imali su priliku da upecaju dosta ribe i da se druže u prirodi i dobro atmosferi.

U ekipnom plasmanu prvo mjesto osvojila je ekipa RVI Hadžići, drugo i treće mjesto Udruženje SRI Stari Grad.

U pojedinačnoj konkurenciji najbolji su bili Hamed Fatić, Aid Turčinović i Omer Mekić.

“Cilj nam je da okupimo sportske ribolovce da se druže pored jezera Starača, a pecanje je bilo u drugom planu. Na kraju takmičenja podijelili smo medalje i pehare najboljim ekipama i pojedincima. Zatim je uslijedilo lijepo druženje uz bogatu trpezu”, kazao je Suad Katica, predsjednik Udruženja SRI Stari Grad.

Više slika možete pogledati na OVOM LINKU